×
TR EN
Cunda Adası Otelleri

Cunda Adası ya da bugünkü adıyla Alibey Adası, Ayvalık Adaları diye bilinen büyüklü küçüklü yaklaşık 22 adadan sadece biri. Ege Denizi’ndeki adalar arasında ise 4.büyük ada. 

Cunda’nın nüfusu bugün yaklaşık 6-7 bin civarındayken bu sayı yaz aylarında neredeyse 3 katına kadar çıkıp 20 bini buluyor. Bu kadar yerli ve yabancı turisti ağırlamak için de adada yeterli konaklama seçeneği mevcut. Otel sayıları her geçen yıl da artıyor.

Cunda Adası otelleri genelde merkezde yoğunlaşmış olsa da, adanın girişinde ve merkezin arkalarında konumlanan Cunda otelleri de mevcut. Arnavut kaldırımlı sokaklarındaki eski ve taş Rum evlerinin gerek yerli halk gerekse yatırımcılar tarafından restore edilmesi ile otele dönüştürülmüş çoğu Cunda oteli.

İşletmecilerin çoğu aynı zamanda ada halkı olduğu için Cunda Adası otellerinde samimi ve sıcak bir ilgi ile ağırlanıyorsunuz. Lüks ve çok katlı otelleri Cunda Adası’nda bulmanız mümkün değil. Cunda Adası otelleri genelde küçük ve butik otel ya da pansiyon tarzında. Genellikle oda kahvaltı şeklinde hizmet veriyorlar. Misafirlere hizmet, bizzat sahipleri tarafından veriliyor.

Cunda Otelleri, adanın mimarisine ve taş sokaklarına uygun inşa edilmiş. Neredeyse yılın her döneminde hizmete açık olan Cunda Adası otelleri, yaz sezonunu genellikle mayıs ayında açıyorlar. İstanbul ve Bursa gibi büyükşehirlere yakınlığı ile uygun bir tatil mekânı olan Cunda Adası’na hala gitmediyseniz, bu yaz, Cunda tatili için iyi bir fırsat olabilir.

Bu yaz güncellenen fiyatları, uygun konaklama imkânları ile sitemizde görebileceğiniz Cunda Adası otelleri, karar vermenizde size yardımcı olacaktır.

Eski adı Kydonie olan Ayvalık, Midilli Adası’nın tam karşısında yer almakta. Kydonie adının Midilli Adası’ndaki Kydona Köyü’nden geldiği, tarihte Kydona Köyü’nden gelenlerin bugünkü Ayvalık’ı yerleşim yeri olarak kurduklar söylenir. Günümüzde de eski Rum evlerinin, tarihi yapıların ve taş sokakların görüntüsünden rahatlıkla anlaşılabilir. Tarihi, doğal güzellikleri ve muhteşem denizi ile Ayvalık’ı, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor. Özellikle Marmara Bölgesi’nin en yakın tatil durağı halini almış Ayvalık. Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünün Ayvalık’ta olduğunu da bilmenizde yarar var.

Ayvalık otelleri, Ayvalık’ın daracık taş sokaklarındaki küçük butik otellerden meydana geliyor. Ayvalık otel sahiplerinin çoğu beldenin yerlisi. Bazısı Rum bazısı ise Türk. Genellikle merkezde yoğunlaşan Ayvalık otelleri arasında 5 yıldızlı lüks oteller bulmanız çok zor.

Ayvalık otellerinin çoğu sahiplerinin aynı zamanda da işletmeciliğini yaptığı küçük ve samimi butik oteller. Ayvalık butik otellerinden ister merkezde ister merkeze yakın bölgelerde konakladığınızda denize yakın olmanın yanı sıra, Sarımsaklı plajı, Şeytan Sofrası ve Cunda Adası gibi görülmeye değer pek çok güzelliğe de yakın olacaksınız. Bu yaz güzel bir tatil geçirmek için hala plan yapmadıysanız Ayvalık butik otellerinin güncellenmiş fiyatlarına bir göz atabilir, belki de erken rezervasyon seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Ayvalık'a gitmişken Şeytan Sofrası’nda gün batımı izlemeyi, ayrıca Ayvalık'ın çevresindeki koylarda sualtı dalışı yapmayı unutmayın. Adaların en büyüğünün Nesos (Cunda adası) olduğunu ve isminin antik kentin baş tanrısı Apollon’dan geldiğini belirtmekte fayda var. 1995 itibariyle Cunda Adası hariç tüm adaların milli park ilan edilip yerleşime kapanmıştır.

×
Fiyat Aralığı
Filtre
Cunda Adası Otelleri
4.6
Cunda Adası
Otel Sobe, Cunda aşıklarının, yeme içme meraklılarının, doğaya ve denize düşkünlerin, dalgıçların, geçmiş...
0 TL Rezerve Et
4.6
Cunda Adası
Sizlere Ege'nin en güzel yerlerinden biri olan Ayvalık'ta istisna bir dinlence mekanı sunuyoruz. Ayvalığın tarihi...
4.4
Cunda Adası
Farklı tarzıyla Cunda ’ya yeni bir tat katan MŎLA Cunda Hotel , yerel mimariyi modern çizgilerle günümüze taşımış....
4.4
Cunda Adası
Denize sıfır konumda olan tesis Ayvalık mimari özellikleri göz önüne alınarak inşa edilmiş. Bir ayağınız...
0 TL Rezerve Et
4.4
Cunda Adası
1980 yılında opera sanatçısı bir çiftin kurduğu ve bugüne getirdiği Ortunç, Ayvalık Adaları Tabiat Parkı içerisinde...
0 TL Rezerve Et
4.4
Cunda Adası
Cunda adasında yepyeni ama sanki yıllardır orada imiş gibi tarihi ve doğal Cunda’nın bir parçası Otel Labris....
4.5
Cunda Adası
Macaron Konağı , Ayvalık merkezde  sayılı tarihi  binalarından birinin restorasyonu ile günümüz konforu, keyifli...
0 TL Rezerve Et
Cunda Adası
Pür Beyaz Otel, Ayvalık Cunda adasının eşsiz manzarasına hakim kültürel dokuya uygun olarak inşaa edilmiş. Mübadil...
0 TL Rezerve Et
4.5
Cunda Adası
Begonvilla Evleri, mis kokulu rengarenk bir bahçe içerisinde, Ege Denizi’ne açılan Ayvalık ve Midilli Adası’nı gören...
0 TL Rezerve Et
4.3
Cunda Adası
Cunda Adası ’nın merkezinde yer alan, sahil ve restaurantlara sadece bir dakika yürüyerek ulaşabileceğiniz...